Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

WRACAMY DO SZKOŁY – CZAS NA BAZGROŁY!

 

RED BULL SZTUKA BAZGROŁÓW,

1 PAŹDZIERNIKA – 20 GRUDNIA 2011

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego na trzydziestu polskich uczelniach rusza nietypowy konkurs skierowany do wszystkich studentów, których na co dzień ponosi artystyczna ekspresja – Red Bull Sztuka Bazgrołów. To, co do tej pory skrzętnie tworzyli na ostatnich stronach swoich zeszytów, ma niepowtarzalną szansę by ujrzeć światło dzienne i zawalczyć o tytuł najlepszego bazgroła!

Red Bull Sztuka Bazgrołów to nie lada gratka dla amatorów rysunków, bohomazów i szkiców często powstających podczas przydługich wykładów. Konkurs, który cieszył się ogromnym powodzeniem podczas kilkunastu edycji na całym świecie, po raz pierwszy zostanie rozegrany w naszym kraju. Tym razem polscy studenci będą mogli zawalczyć o tytuł akademickiego Picasso czy Warhola.

Przez cały październik na trzydziestu wybranych uczelniach w całej Polsce zostaną rozstawione konkursowe urny, do których będzie można wrzucać prace powstałe na specjalnie przygotowanych do tego kartkach w rozmiarze A4. Oprócz swojej nieograniczonej fantazji, studenci tworząc swoje dzieła mogą korzystać z dowolnego narzędzia do pisania (w dowolnej kolorystyce).

Toruńscy studenci będą mogli wrzucić konkursową pracę do urn znajdujących się budynkach Wydziału Chemii, Wydziału Sztuk Pięknych i Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na terenie Domu Studenckiego nr 9 przy ul. Gagarina 21.

Spośród wszystkich zgłoszonych prac jury wybierze trzy zwycięskie rysunki oraz sto dodatkowych grafik, które od 15 listopada na stronie www.redbullsztukabazgrolow.pl zostaną poddane pod ocenę internautów. Osoby, które odwiedzą wirtualną galerię, będą mogły oddać głos na najlepszy według nich bazgroł, dopingując tym samym reprezentantów swojej uczelni. Głosowanie potrwa do końca listopada i wyłoni czwartą zwycięską kreację.

W grudniu tego roku prace finalistów oraz prace wybrane do konkursu internetowego zostaną zaprezentowane na wystawach na terenie kampusów wyróżnionych autorów, którzy zaskarbili sobie największą sympatię jury oraz internautów.

Dodatkowo cztery najlepsze projekty znajdą się na limitowanych koszulkach polskich firm streetwearowych - Femi Pleasure oraz RUSH DNM. Autorzy zwycięskich grafik otrzymają również smartfony Red Bull MOBILE.

Więcej informacji o projekcie, regulamin oraz listę uczelni biorących udział w konkursie można znaleźć na stronie www.redbullsztukabazgrolow.pl