Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

Wielki Finał cyklu koncertowego Akademia Cichej Muzyki

Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

18 grudnia 2011, godz. 17.00

Dawno już w Toruniu nie było w Toruniu muzyki kantatowej w takiej dawce i w takim wykonaniu. Usłyszymy jednego z najlepszych polskich kontratenorów  Jakuba Burzyńskiego wraz ze świetnym zespołem La Tempesta. 
W programie, oprócz kantat - jedna z czterech napisanych przez Bacha tzw. małych mszy luterańskich - utwór bardzo rzadko wykonywany. 

J.S. BACH
Missa brevis g-moll BWV 235
Kantata Ich bin vergnügt BWV 84
Kantata Bekennen will ich seinen Namen BWV 200
Kantata Nun komm der Heiden Heiland BWV 62

 

Julita Mirosławska – sopran
Jakub Burzyński – kontratenor & dyrygent
Wojciech Parchem – tenor
Artur Janda bas – baryton
Jan Hutek - obój solo

 

zespół
La Tempesta

z udziałem chórzystów z chóru Astrolabium
Piotr Orawski (Polskie Radio Dwójka) - słowo

O zespole

Zespół LA TEMPESTA to grupa entuzjastów-wykonawców muzyki dawnej założona w 1998 roku przez Grzegorza Chorążego i Jakuba Burzyńskiego. W ciągu ponddziesięcioletniej działalności zespół nagrał ponad 10 płyt CD, zagrał blisko 300 koncertów. Występując na festiwalach (m.in. Wratislavia Cantans, Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie) i w prestiżowych salach koncertowych na terenie całego kraju, zdobył uznanie i renomę jednej z czołowych formacji muzyki dawnej w Polsce. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Jakub Burzyński.