Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

W tym tygodniu w CSW

Zobaczcie, jak gniewna może być sztuka! Zbliża się otwarcie kolejnej wystawy w CSW THYMÓS. Sztuka gniewu 1900-2011 – zapraszamy na wernisaż już 28 października - lista artystów jest imponująca!

Zapraszamy na nasze wystawy! Do 20 listopada można w CSW oglądać monograficzną ekspozycję Krystyny Piotrowskiej Złote włosy Małgorzaty i prezentację kolekcji szczecińskiej Zachęty Sztuk Pięknych - Nic nie jest wiecznie ważne.
Zapraszamy na cykl prezentacji naszych zbiorów! Na początek Moja Natura, film Angeliki Markul, który przenosi w enigmatyczny, zaaranżowany przez artystkę tropikalny klimat. Z kolei wizualnie wysmakowany projekt Wojtka Doroszuka Raspberry Days odeśle nas do Norwegii. Prace można oglądać na parterze w przestrzeni niecki performance.
Kino Centrum poleca film O północy w Paryżu Woody'ego Allena. W magicznej scenerii miasta zakochanych wszystko się może wydarzyć...

 

Komentarze  

 
0 #2 "Cenzorzy na kierowniczych stanowiskach w instytucjach kultury - znak czasu"JacekAdamas 2011-12-17 11:51
Odpowiedź. Szanowny Panie Pawle, rzeczywiście umieścił Pan manifest z-dada-styczny skierowany do uczestników wystawy, którym i obywatel artysta Paweł Łubowski stał się ujawniając swoje polityczne poglądy przez włączenie się w prowokacyjną próbę upolitycznienia wystawy, zaś list otwarty 1 i 2 były skierowane do osoby publicznej i apolitycznej do Dyrektora CSW w Toruniu. Zatem gdy kolega Dyrektor wróci z urlopu proszę go zawiadomić o wystąpieniach obywatela artysty uczestnika wystawy. Możecie też Panowie ustalić wspólne stanowisko. Proszę przy okazji o przekazanie Panu Dyrektorowi CSW zapytania czy ww. stanowisko, które piastuje jest związane z respektowaniem zasad -jakich i kto je ustalił? Jacek Adamas
 
 
0 #1 "Cenzorzy na kierowniczych stanowiskach w instytucjach kultury - znak czasu"JacekAdamas 2011-12-17 11:51
Ponownie zwracam uwagę szanownych redaktorów Obiegu i innych pism i blogów na pomijany przez nich problem cenzury i autocenzury, który został ujawniony podczas wystawy Thymos - "Cenzorzy na kierowniczych stanowiskach w instytucjach kultury - znak czasu" Czyżby oczywistość knebla miała mniejsze znaczenie od głoszonych przez kuratora treści, które zawarł w liście intencyjnym do zapraszanych artystów co otwarte i uczciwe a spotkało się z inwektywami. Poniżej ciąg dalszy korespondencji z Dyrektorem CSW Pawłem Łubowskim, który ocenzurował moje listy otwarte z 4 i 6 listopada nie umieszczając ich na stronach CSW.
W dniu 2011-11-13 20:11:40 użytkownik Paweł Łubowski napisał: „Przecież jest umieszczony już jeden Pański list otwarty na stronie CSW. Strasznie Pan płodny w pisaniu listów otwartych. Tylko zazdrościć Pozdrawiam PŁ”