Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

Ten Typ Mes w Bunkrze

2011-09-23, piątek godzina: 21.00

bilety:

20 zł przedsprzedaż - Kontrapunkt(ul. Klub Pod Krzywą Wieżą 18), DSK Skateshop(ul. Dąbrowska 6).
Bilety można również nabyć drogą internetową, prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

25 zł w dniu koncertu

miejsce: Klub Muzyczny Bunkier

Ten Typ Mes to jedna z najważniejszych postaci w polskim hip hopie. Ostatnie płyty udowadniają również, że należy mu się szacunek w gatunku tak ogólnym, jak po prostu polska muzyka. Autor tekstów, producent i kompozytor, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.com, kapitalny raper i - okazjonalnie - interesujący wokalista, rozpoczął karierę w 2002 r.

Od tego czasu Ten Typ wydał sześć świetnie przyjętych płyt, grał na największych festiwalach (hiphopowy Hip Hop Kemp czy eklektyczny Coke Live), a ostatni koncert promocyjny (2011 r.), zaaranżowany na ciężarówce w hali magazynowej, przyciągnął ponad 700 osób do zupełnie nieznanego w Warszawie miejsca.

Mes (wł. Piotr Szmidt), od początku grał z odbiorcami w otwarte karty - opowiadając o swoich słabościach, źle inwestowanych uczuciach, nałogach czy rozbitej rodzinie. Ten liryczny ekshibicjonizm zapewnił mu wierne grono fanów o otwartych umysłach, zaznajomionych ze współczesną kulturą. Krytyczny wobec konsumpcyjnego świata raper jest również surowy dla siebie; z każdą kolejną płytą stara się zmienić sposób artykulacji dodając krzyk, śpiew, szept, zwalniając i przyspieszając slalomy między sylabami.

Ostatnia płyta artysty pt. „Kandydaci na szaleńców" (2011 r.) została świetnie przyjęta, a muzyczna różnorodność (hip hop przyprawiony soulem, dubstepem czy punk rockiem) poruszyła i zainteresowała wiele środowisk związanych ze współczesną muzyką miejską.