Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

POLSKIE PIEŚNI WOJSKOWE I PATRIOTYCZNE

Już w najbliższą sobotę 13 sierpnia o godz. 20:00, na dziedzińcu Fortu IV /ul. Chrobrego 86/ odbędzie się WIECZÓR POLSKICH PIEŚNI WOJSKOWYCH.

 

Muzyka wojskowa zawsze gromadzi rzesze słuchaczy. Jej magiczną siłę dostrzegali także ci najwięksi kompozytorzy. Wystarczy odwołać się do twórczości Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Czajkowskiego i wielu innych. Trudno określić czy siła ta tkwi w prostym, ale jakże charakterystycznym rytmie, klarownej linii melodycznej, czy też  umiłowaniu wojskowej tradycji.
Polskie pieśni wojskowe stanowią wyjątkową pozycję w tym „militarnym” repertuarze. Szczególnie efektownie zabrzmią one w wykonaniu Chóru Oktoich, prawosławnego ordynariatu Wojska Polskiego, który tym razem zaprezentuje się w wyjątkowej scenerii. Miejscem koncertu festiwalowego po raz pierwszy w historii będzie bowiem zabytkowy Fort IV. Data koncertu zbiega się ze Świętem Wojska Polskiego, obchodzonym na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej  z 15 sierpnia 1920 roku.

W programie m.in: Legiony, Litania za poległych rycerzy pod Grunwaldem, Piechota - Nie noszą lampasów, Wojenko, wojenko, Rozmaryn, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki białych róż, Nie spoczniemy, Czerwone maki i inne ... 

Bilety w cenie : 30 zł /normalny/, 20 zł /ulgowy/ do nabycia w Kasie Dworu Artusa czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 12 - 18 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w Forcie IV.