Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

Oferta zajęć i warsztatów stałych w Domu Muz przy ul. Okólnej 169

 W związku z remontem zajęcia rozpoczną się na początku października. Zapisy potrwają cały wrzesień!

Tel. 56 654-84-56 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dom Muz na Rudaku wchodzi w następny rok warsztatowy z nową, poszerzoną ofertą zajęć.

 

 

 

Od października w świeżo wyremontowanych salach Domu Muz na Rudaku odbywać się będą różnorodne warsztaty skierowane do wszystkich grup wiekowych. Nowością w naszej ofercie są zajęcia rytmiczno-umuzykalniające dla maluchów od 3 do 7 roku życia (w dwóch grupach wiekowych 3-5 i 5-7 lat), natomiast starsze dzieci (7-11 lat) będą mogły trenować grę w szachy pod okiem utytułowanego instruktora. Kolejnym novum są zajęcia ruchowe dla dorosłych. Proponujemy rozgrzewające Latino, czyli fitness z elementami tańców latynoskich oraz Hooping – taniec z profesjonalnym kołem hula-hoop, który znakomicie wysmukla talię. Ponadto zapraszamy na warsztaty teatralne (10-13 lat), na których uczestnicy poznają tajniki warsztatu aktora, a na zakończenie wystawią spektakl. W ofercie znajdą się również cieszące się od lat dużą popularnością zajęcia plastyczne, a także warsztaty tworzenia biżuterii artystycznej. Dziewczyny w wieku od 11 do 15 lat będą mogły wykonać m.in. kolczyki, naszyjniki i broszki z takich materiałów jak filc, metal, koraliki czy drewno.

 

Szczegółowy opis zajęć:

 

POZNAJ MAGIĘ TEATRU – ZAJĘCIA TEATRALNE (10-13 lat)

 

Zapraszamy do przeżycia teatralnej przygody, w trakcie której uczestnicy zajęć nauczą się, jak stawiać pierwsze kroki na scenie: jak mówić, by nas słyszano i rozumiano, jak poruszać się, by nasz ruch był czytelny, co zrobić z rekwizytem, jak pracować w grupie, by stworzyć przedstawienie i dobrze przy tym wszystkim się bawić! Jesteśmy w trakcie budowania zespołu teatralnego. Dołącz do nas!

Zajęcia teatralne obejmują: emisję głosu i dykcję, plastykę ruchu, rytmikę, improwizacje, grę w masce, interpretację tekstu, teatr cieni, gry i zabawy ruchowe.

Prowadząca zajęcia: Emilia Adamiszyn

 

 

ZAJĘCIA RYTMICZNO-UMUZYKALNIAJĄCE (5-7 lat)

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Ich celem jest poznanie własnego ciała do takiego stopnia, by poprzez ruch móc wyrażać muzykę. Dzieci mają możliwość aktywnej i przyjemnej zabawy, która wpłynie pozytywnie na rozwój ich predyspozycji muzycznych.

Prowadzenie: Violeta Stangrecka

 

 

WARSZTATY TWORZENIA BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ (11-15 lat)

Na zajęciach nauczymy się własnoręcznie wykonywać kolczyki, bransoletki, broszki i inne ozdoby. Będziemy używać filcu, szklanych, drewnianych i plastikowych koralików w najróżniejszych kształtach, modeliny, cekinów itp. Biżuteria wykonana przez uczestniczki staje się ich własnością.

Prowadzenie: Marta Gąsowska

 

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z PANEM ZBYSZKIEM (7-13 lat)
Tematyka, która często wykracza poza ramy nauczania plastyki w szkole, obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące rysunku, malarstwa i rzeźby. W ciekawych ćwiczeniach, swobodnym doborze materiałów, narzędzi i tematów dzieci zapoznają się z elementami historii sztuki i podstawami warsztatu plastycznego. Bierzemy udział w konkursach plastycznych organizowanych przez inne placówki, gdzie z zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia.

Prowadzenie: Zbigniew Przybysz

 

 

NAUKA GRY W SZACHY (7-11 lat)
Nauka gry w szachy od podstaw. Spotkania zakończone turniejem.

Prowadzenie: Andrzej Stuczyński – na swoim koncie ma m.in. Mistrzostwo Torunia w Szachach Błyskawicznych, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Juniorów w Bydgoszczy czy Puchar Polski Zarządu Głównego AZS 2010 w rozgrywkach drużynowych.

 

 

NAUKA GRY NA GITARZE (13-19 lat)
Zajęcia odbywają sie w trzech grupach – na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. W programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, reggae, blues i jazz.
Prowadząca: Anna Kossakowska

 

 

FITNESS TANECZNY LATINO (młodzież i dorośli)

Zajęcia fitness z elementami tańca towarzyskiego i tańców latynoskich.

 

 

TANIEC Z HULA-HOOP (młodzież i dorośli)

Hooping to popularny w USA rodzaj tańca, treningu i zabawy w jednym. Polega na kręceniu obręczą wokół całego ciała i wykonywaniu przy tym efektownych sztuczek. Hooping to nie tylko świetna zabawa – ćwicząc z hula hoop wysmuklisz talię, znacznie poprawiasz kondycję swojego ciała i umysłu, nabierzesz energii, gibkości, równowagi, wytrzymałości i wdzięku! Taniec z hula hoop to nie tylko gimnastyka, to sposób na sensacyjną przemianę w kobietę radosną, silną i pewną siebie! Zapraszamy wszystkie Panie niezależnie od wieku.

Prowadząca: Agnieszka Rak