Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

Koncert zespołów MGM i Easy Rider - rock&blues

19 sierpnia 2011 godz. 21:00.

CENTRUM KULTURY ZAMEK KRZYŻACKI
ul. Przedzamcze 3, 56 621-03-35

Zespół MGM istnieje od 18 lat. Wielokrotnie zmieniał skład, od dwóch lat tworzą go: Michał Dąbrowski - perkusja, "Bobo" Ryszewski - gitara basowa, Tomek Pras - gitara i będący w zespole od jego powstania Mirek "Gonzo" Zacharski - śpiew. Wierny jest, od zawsze, muzyce z obszaru southern rocka i jego korzeni - bluesa i country, wykonywanej w indywidualny sposób, silnie podkreślający związek z tradycją. W 2001 roku wydał album "MGM Akustycznie", a wkrótce ukaże się jego nowa płyta. Ta popularna nie tylko w Toruniu grupa, znana m.in. z programów telewizyjnych i występów na festiwalach ma swoich wiernych fanów, dla których każdy koncert to wydarzenie. MGM wystąpi w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki na wspólnym koncercie z Easy Rider.

 

Easy Rider- legenda polskiej sceny rhythm and bluesowej. Zadebiutował w Jarocinie w 1980 roku, a w 1981 r. na pierwszej edycji festiwalu Rawa Blues stał się największym objawieniem festiwalu. Po tak udanym starcie kariera potoczyła się błyskawicznie. Zespół był zapraszany na wszystkie najważniejsze festiwale muzyki rockowej i bluesowej w kraju. Gitarzysta Andrzej Wodziński wraz z bratem, perkusistą Jarosławem Wodzińskim od początku tworzą trzon zespołu, do którego dołączył gitarzysta basowy Jacek Gazda. W tym składzie zespół bardzo szybko znalazł się w ścisłej czołówce polskiego bluesa, prowadząc od połowy lat 80. nieprzerwaną działalność koncertową. Easy Rider wielokrotnie występował przy pełnych salach w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Słowacji i Czechach. Pojawiał się na festiwalach scenach obok takich gwiazd bluesa, jak Luther Allison i Junior Wells. Lider zespołu Andrzej Wodziński uważany jest za jednego z najlepszych polskich gitarzystów grających techniką slide.