Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

IV TORUŃSKIE MEDIEVALIA Z GALĄ PROFESJONALNYCH WALK RYCERSKICH

CENTRUM KULTURY ZAMEK KRZYŻACKI ZAPRASZA NA:

IV TORUŃSKIE MEDIEVALIA odbędą się w dniu 17 września 2011r. w sobotę na terenie Fosy zamkowej zamku krzyżackiego. Festyn rozpocznie prezentacja zawodników Gali Profesjonalnych Walk Rycerskich ok. godziny 16.00 pod pomnikiem M. Kopernika na Starym Rynku

Uczestnicy przejdą ulicą Szeroką do Fosy, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się spektakl historyczno – fantastyczny w konwencji średniowiecznych teatrów jarmarcznych - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - pt. „ Dawno, dawno temu…” W sztuce wykorzystano wątki historyczne z okresu wczesnej historii Polan.

Po zakończeniu sztuki będzie można przebrać się w strój z epoki średniowiecza i spróbować swych sił w strzelaniu z łuku na terenie obozowiska.

 

O godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich, w trakcie których zobaczymy cztery zakontraktowane walki rycerzy z oprawą pirotechniczną i fire show. Wezmą w nich udział zwycięzcy z ubiegłorocznej Gali oraz zawodnicy nowi, którzy przygotowywali się kondycyjnie  przez cały rok, aby przystąpić do sędziowanej walki zgodnie z regułami Profesjonalnych Walk Rycerskich. W walkach PWR zobaczymy najlepszych średniowiecznych wojowników z  Polski, którzy stosując różne techniki (uderzenia bronią białą lub tarczą, kopnięcia, techniki zapaśnicze itp.) będą próbowali zdominować przeciwników. Zobaczymy czy w tym roku wygra ponownie przedstawiciel Warszawskiej Szkoły Miecza?

 

 Program godzinowy:

§  16.00 Prezentacja Rycerzy Gali Profesjonalnych Walk Rycerskich na Starym Rynku

Fosa zamkowa:

§  17.00 spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry pt. „Dawno, dawno temu…”

§  19.00  Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich

§  20.30 Zamknięcie

 

ZAPRASZAMY! Wstęp wolny!

Projekt jest  współfinansowany przez URZĄD MIASTA TORUNIA.

Koordynator

Julita Bojarska