Reklama:

Projektowanie stron i sklepów internetowych dla firm z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy i okolic oferuje firma E-Infonet.pl

Enterprise Europe Network 07.11.11

Zadbaj o ofertę połączeń lotniczych w Twoim regionie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje badanie pn. „Preferencje kierunków podróży służbowych klientów biznesowych z województwa kujawsko-pomorskiego”. Celem badania jest poznanie potrzeb przedsiębiorców naszego regionu związanych z funkcjonowaniem Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Znajomość Państwa potrzeb i preferencji w tym zakresie, będzie miała istotne znacznie dla planowania nowych połączeń lotniczych zgodnych z Państwa oczekiwaniami. Uprzejmie prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie naszej ankiety do dnia 2 listopada br. Gwarantujemy pełną poufność uzyskanych danych. Zagregowane dane zostaną przedłożone zamawiającemu i w niedalekiej przyszłości mogą przełożyć się na zwiększenie sieci połączeń lotniczych z Bydgoszczy. Kwestionariusz otworzy się po kliknięciu na poniższy link. Dziękujemy!

 

czytaj więcej…

Przedsiębiorco, nie jesteś sam! – usługi doradcze dla firm

Początki prowadzenia działalności gospodarczej to okres podejmowania wielu decyzji, szukania rozwiązań i odpowiedzi na licznie pojawiające się pytania.

• Jaka reklama będzie najskuteczniejsza dla mojej oferty?
• Jaką treść powinno zawierać ogłoszenie lub ulotka aby przyciągnąć uwagę klienta?
• Jak opracować kosztorys nowego przedsięwzięcia?
• Jak pozyskać opinię środowiskową?
• Czy dla mojej działalności powinienem pozyskać jakieś dodatkowe opinie, pozwolenia?
• Skąd pozyskać środki na sfinansowanie nowej inwestycji?
• Jak przygotować wniosek o kredyt/pożyczkę i prognozę finansową?
• Jak szybko i efektywnie ściągać należności od swoich odbiorców?
• Jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie w pracownikiem?

To tylko niektóre z pojawiających się wątpliwości, na które pomożemy Ci uzyskać odpowiedź!

czytaj więcej…

Voucher badawczy na realizację prac badawczo-rozwojowych - nabór wniosków

Informujemy, iż Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców ogłosił nabór wniosków w ramach „Programu pilotażowego w województwie kujawsko–pomorskim Voucher badawczy”. Przyjmowanie aplikacji będzie trwało przez miesiąc od 20 października do 20 listopada br.

czytaj więcej…

Konkurs w ramach Poddziałania 5.2.1. Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw OGŁOSZONY!

Informujemy, iż konkurs dla mikroprzedsiębiorców przewidziany na 2011 rok w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 został ogłoszony. Pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 2 471 420,00 euro – zasilą wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw. Ogłoszony właśnie nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej 5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Działanie 5.2 Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw, Poddziałanie 5.2.1. Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw, ma charakter zamknięty bez preselekcji.

czytaj więcej…

Przypominamy o szkoleniach:

Spotkanie: „Jak z sukcesem wejść na rynek niemiecki” Nowe

Przedsiębiorco! Jesteś zainteresowany nawiązaniem kontaktów z zagranicznymi partnerami biznesowymi z Niemiec? Chcesz uzyskać analizę swojego potencjalnego przedsięwzięcia na terenie Niemiec? Chcesz nawiązać kontakty z instytucjami lub gminami niemieckimi? Dowiedz się jak to uczynić i przyjdź na spotkanie „Jak z sukcesem wejść na rynek niemiecki?”, które odbędzie się 21 listopada br. w Bydgoszczy. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy i odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

czytaj więcej…

Daj się złapać w „Sieć Kreatywnego Biznesu” - Zapraszamy na szkolenia

Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy rekrutacje na pierwsze szkolenia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w branży przemysłów kreatywnych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wystarczy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dostarczyć niezbędne dokumenty.

czytaj więcej…

Targi, konferencje i wydarzenia brokerskie:

Spotkania kooperacyjne dla firm ECO - MATCH 2011 - Poznań, 23 listopada 2011 r.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w imieniu głównego organizatora, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz pozostałych współorganizatorów tj: ZENIT GmbH, Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, Investitions- und Förderbank Niedersachsen - NBank zaprasza 23 listopada 2011 r. do Poznania na kooperacyjne spotkania biznesowe przedsiębiorców i specjalistów operujących na rynku produktów i technologii środowiskowych.

czytaj więcej…

Oferty współpracy:

Biuro sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. skutecznie rozpowszechnia innowacje technologiczne na terenie krajów UE oraz pośredniczy w nawiązaniu pierwszego kontaktu z potencjalnym zagranicznym partnerem gospodarczym. W celu promocji, Państwa oferta wprowadzana jest do bazy, do której dostęp ma ponad 600 ośrodków Enterprise Europe Network z całej Europy. Biuro Enterprise Europe Network w Toruniu służy pomocą przy tłumaczeniu Państwa oferty na język angielski i rozpowszechnianiu jej wśród innych ośrodków. Poniżej prezentujemy oferty przedsiębiorców innych krajów UE i krajów partnerskich:

Oferta Współpracy Gospodarczej nr 20110908034: Belgijska firma specjalizująca się w tworzeniu, wytwarzaniu i usługach zamrażania kriogenicznego lub mechanicznego u sprzętu do schładzania dla przemysłu przemysłowego, farmakologicznego i metalowego. Firma wytwarza sprzęt na zamówienie klientów z użyciem najnowszego sprzętu. Sprzęt ten jest napędzany inżynieryjnie.

czytaj więcej…

Oferta Współpracy Technologicznej nr 11 GB 42O1 3MLX: Oddział brytyjskiego ośrodka badawczo-rozwojowego o charakterze międzynarodowym poszukuje partnera w branży spożywczej, który mógłby zaoferować nowe białka, technologie i procesy, dzięki którym można zastąpić naturalne białka jaj w żywności wegetariańskiej. Preferuje się technologie, które będą gotowe do wprowadzenia na rynek w ciągu 2 lat. Inne formy współpracy są także oczekiwane. (ZT = Zapotrzebowanie na Technologię)

czytaj więcej…

„mianiatura”

Aktualności europejskie:

Unijne scenariusze przebudowy sieci elektroenergetycznych i gazowych

Eksperci w dziedzinie energii przez trzy lata na zlecenie Komisji Europejskiej analizowali, jak energia odnawialna może być lepiej zintegrowana z systemem energetycznym Europy. Doszli do wniosku, że kraje UE powinny opracować wspólną strategię dla rozwoju europejskiej infrastruktury energetycznej. Ich zdaniem jest to podstawowy warunek dalszego rozwoju odnawialnych źródeł energii.

czytaj więcej…

Konsultacje społeczne w sprawie przełamywania barier ograniczających badania naukowe

Do 30 listopada 2011 r. potrwają ogłoszone przez Komisję Europejską konsultacje społeczne służące uzyskaniu informacji na temat możliwości radykalnej poprawy europejskiego środowiska badawczego. Powyższe ma na celu stworzenie do 2014 r. europejskiej przestrzeni badawczej (EPB) stanowiącej prawdziwie jednolity rynek wiedzy, badań i innowacji. Pozwoli to naukowcom, instytucjom badawczym i przedsiębiorcom przemieszczać się, konkurować i współpracować niezależnie od granic państwowych, zwiększając tym samym potencjał wzrostu gospodarczego.

czytaj więcej…

Nowe akty Unii Europejskiej:

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/82/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie ułatwień w zakresie transgranicznej wymiany informacji dotyczących przestępstw lub wykroczeń związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

czytaj więcej…

www.een.tarr.org.pl | Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.